bajki 6150 Bajek w serwisie     
Mała łyżeczka Pewnego razu mała Malwina zastanawiała się do czego służy łyżeczka, skoro jak twierdzi mama, nie służy ona do zabawy. Dziwna ta mama, przecież sama używa łyżeczki, gdy dla zabawy w kółko zawija nią w kubku herbatkę. Albo gdy rozgniata nią kawałek ciasta, tak samo jak ja, gdy przyjdzie mi ochota rozwalić babkę piaskową.
Mama mówi, że łyżeczka służy do jedzenia. Mam coś w tej kwestii do powiedzenia. Bo nie raz taką łyżeczkę trzymałam w buzi. Nic z tego, ugryźć się jej nie da. Może mamy zęby są mocniejsze, ale ja nigdy nie widziałam nadgryzionej łyżeczki.
A, a, a....., że niby łyżeczką jedzenie do buzi się wkłada, mama powiada. Ale kto to potrafi zrobić? Jak na tak małą łyżeczkę nałożyć kaszkę, czy nawet ziemniaki? Przecież wszystko spadnie. Rączki mam dwie, w nich zmieści się dużo więcej jedzenia, a jak zamknę w piąstkę, to nic z nich nie wyleci.
Mama tłumaczy, że wszyscy dobrze wychowani są zachęcani do jedzenia łyżeczką. Ja jestem dobrze wychowana, przyznajcie to sami. Używam łyżeczki, i to do bardzo wielu różnych rzeczy. Poza tym przed jedzeniem życzę smacznego, po jedzeniu mówię dziękuję.
Łyżeczka to nie pałeczka do uderzania w bębenek - stwierdziła mama, gdy właśnie swój pierwszy koncert dawałam. A mi stukało się nią bardzo wygodnie. W kubek, w talerze, w stół i w krzesło, każdy przedmiot dźwięczał inaczej, pewnie dlatego, że mam talent do takiego grania.
Nie wiem dlaczego mama chciała zabrać mi łyżeczkę. Mówiła, że jest za głośno, że ponoć uszy jej pękają. Ja nie chciałam oddać łyżeczki, bo przecież jeszcze nie skończyłam. jedzenia. Jeszcze została mi kaszka.
Mama oznajmiła, że już dosyć zabawy. Ale ja przecież wcale się nie bawię, przecież na stole nie ma żadnych zabawek. Ja grzecznie zajadam, to co mama przygotowała. Czasami wtedy trzymam łyżeczkę między palcami, chociaż sama nie wiem dlaczego.
Mamusi droga, czy na pewno łyżeczka nie służy do zabawy? Jeśli zmienisz zdanie, ja chętnie je wszystkie zabiorę do swojego pudełka z zabawkami. Będę się nimi bawić, będę je układać i będę o nie dbać.
Profil autora: Dla Maluszka  ilość bajek publicznych(101) ilość bajek dnia(104)

 ocena czytelników: 7,00 (3 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”